Home / Sansasyonel Haber / Sansasyonel Haber Siyaset

Sansasyonel Haber Siyaset

Sansasyonel Haber Siyaset – Rusya, siyasi yetkililer dahil olmak üzere 43 adet Kanada vatandaşına yaptırım kararı aldığını bildirdi!

Rusya Dışişleri Bakanlığı, siyasi yetkililer dahil olmak üzere 43 adet Kanada vatandaşının ülkeye girişine yasak getirme kararı alındığını bildirdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre; siyasi yetkililer dahil 43 adet Kanada vatandaşının ülkeye girişine yasak getirildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan resmi yazılı açıklamada; Kanada’nın mayıs ayında Rus şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile aile üyelerine yaptırım kararı aldığı hatırlatıldı.

Buna yanıt olarak 43 adet Kanadalının yaptırım listesine alınarak Rusya’ya girişine “kalıcı olarak” yasak getirildiğinin belirtildiği resmi yazılı açıklamada, söz konusu isimlerin yer aldığı liste yayımlandı.

Listede, bazı bakanlıklar ve başbakanlık yetkilileri ile iktidardaki Liberal Parti temsilcilerinin yanı sıra; federal ve bölgesel birimlerdeki yetkililer, okul ve üniversite çalışanları ve siyasi uzmanlar yer aldı.

Kanada yönetiminin, Rusya karşıtı siyaset izlediği vurgulanan açıklamada, “Rusya tarafı, Ottawa’nın düşmanca eylemlerine önlem alma hakkını kendisinde saklı tutar.” şeklinde ifadelere yer verildi.

Rusya, 21 Nisan tarihinde Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve Meta Üst Yöneticisi, aynı zamanda Facebook isimli sosyal paylaşım ağının kurucusu Mark Zuckerberg’in de aralarında bulunduğu 29 adet Amerikalı ile 61 adet Kanadalının ülkeye girişini yasaklamıştı.

About iga

Check Also

Ümit Öğretmen Öğrencilerine Dersleri Sevdiriyor

Sansasyonel Haber – Ümit Öğretmen Çocuk Odasında Çektiği Videolarla Öğrencilere Dersleri Sevdirmeyi Amaçlıyor Kayseri’de bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.