Home / Sansasyonel Haber / Sansasyonel Haber Teknoloji

Sansasyonel Haber Teknoloji

Sansasyonel Haber Teknoloji – Meta Platforms (eski adı ile Facebook) ve WhatsApp LLC, sözlü savunma yapacak!

Rekabet Kurulu tarafından, kullanıcılarına veri paylaşma zorunluluğu getirdikleri gerekçesi ile ilgili haklarında soruşturma açılmış olan Meta Platforms Ireland Limited (bilinen eski adı ile Facebook), WhatsApp LLC ve Madoka Turkey Bilişim Hizmetleri Limited Şirketi’nin sözlü savunma toplantısı, 23 Ağustos 2022 Salı günü gerçekleşecek.

23 Ağustos 2022 Salı günü, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6’ncı maddesinin ihlal edilip edilmediğine dair gerçekleşecek olan bu toplantıda, Avrupa bölgesi dışında kalan bölgelerdeki WhatsApp hizmetlerinin yürütüldüğü şirket olan WhatsApp LLC ve eski adı ile Facebook olarak bildiğimiz Meta Platforms Ireland Limited, kullanıcılarına veri paylaşma zorunluluğu getirdikleri gerekçesi ile sözlü savunma yapacaklar.
Rekabet Kurulu’nun 11 Ocak 2021 tarihinde verdiği karar ile WhatsApp uygulamasını kullananlara getirilmiş olan verilerini paylaşma zorunluluğu ile alakalı Facebook şirketi hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6’ncı maddesinin ihlalinin olup olmadığına dair tespitin sağlanması amacı ile resen soruşturma başlatıldı. Öte yandan, kullanıcılara ait olan WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğu hususunda şirket geri adım attı. Rekabet Kurulu’ndan geçtiğimiz günlerde yapılmış olan açıklamaya göre; yürütülen soruşturma, sözlü savunma aşamasına kadar ilerletildi. Konu ile alakalı yapılacak olan bu sözlü savunma toplantısı, 23 Ağustos 2022 Salı günü saat 10.30’da gerçekleşecek.

Sansasyonel Haber olarak, konu hakkında yaşanan gelişmeleri ve güncel teknoloji haberlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Teknoloji dünyasında yaşanan gelişmelerden uzak kalmak istemiyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

 

About iga

Check Also

Ümit Öğretmen Öğrencilerine Dersleri Sevdiriyor

Sansasyonel Haber – Ümit Öğretmen Çocuk Odasında Çektiği Videolarla Öğrencilere Dersleri Sevdirmeyi Amaçlıyor Kayseri’de bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.