Home / Sansasyonel Haber / Sansasyonel Haber Otomobil

Sansasyonel Haber Otomobil

Sansasyonel Haber Otomobil – Çin’de nisan ayından bu yana 430 bin kişi sürücüsüz taksiyle yolculuk yaptı! İşte, haberin detayları!

Nisan ayından bu yana Çin’in Pekin şehrinde insansız araçlar ile alınan mesafe toplam 300 bin kilometre olurken, bu hizmetten yararlan yolcuların sayısı ise 430 bini aştı!
Son yıllarda teknolojik gelişmeler çığır açmaya devam ederken, yaşadığımız teknolojik devrimlere bir yenisi daha eklendi ve artık sürücüsüz otomobiller de hayatımıza girdi. Sürücüsüz olan bu otomobillerin kullanıldığı alanlar şimdilik kısıtlı ancak bu teknolojinin daha da fazla yayılması için testler sürdürülüyor.Toyota’nın da destek verdiği Çin merkezli Pony.ai isimli şirket, geçen nisan ayında Baidu ile beraber Çin’in Pekin şehrinde sürücüsü olmayan taksileri, halkın hizmetine açmıştı.

Bu hizmetten 430 bin kişi faydalandı!

Geçtiğimiz nisan ayından bu yana, Çin’in Pekin şehrinde insansız araçlar ile toplam 300 bin kilometre mesafe alındı ve 430 binin üzerinde yolcu ise bu hizmetten yararlandı.

Kısa zaman içinde başkent Pekin’in birçok bölgesinde sürücüsü olmayan taksilerin sayısının artması bekleniyor.

Baidu ve Pony Ai, ‘robotaksi’ adını verdikleri sürücüsü olmayan taksilerinin başkent Pekin’de çalışması için gerekli ruhsatı almıştı. Alınan izin, şimdilik şehrin belirli bir kısmı için geçerli fakat kısa zamanda kentin tamamını kapsaması bekleniyor.

Çin’de pek çok yerel girişim bu konuda rekabet halinde. Geçtiğimiz aylarda, Momenta ve SAIC, Guangzhou’da Nissan yapımı olan Weride robotaksi hizmetlerini denemek için resmi onay almıştı.

About iga

Check Also

Ümit Öğretmen Öğrencilerine Dersleri Sevdiriyor

Sansasyonel Haber – Ümit Öğretmen Çocuk Odasında Çektiği Videolarla Öğrencilere Dersleri Sevdirmeyi Amaçlıyor Kayseri’de bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.