Home / Sansasyonel Haber / Sansasyonel Haber Kültür Sanat

Sansasyonel Haber Kültür Sanat

Sansasyonel Haber Kültür Sanat – Margot Robbie’nin Barbie’si Vizyona Hazırlanıyor! Detaylar Haberin Devamında…

Margot Robbie ve Ryan Gosling’in başrollerinde yer aldığı ‘Barbie’ filminin 2023 yılında gösterime girmesi planlanıyor. Ortaya çıkan set fotoğrafları sayesinde film şimdiden çok konuşulmaya başladı bile. Barbie 63 yaşına basmış olsa da belli ki popülerliğini hâlâ koruyor. ‘Plastik prenses’ ve sevgilisi Ken’in geçmiş maceralarına göz atarken bir yandan da bol yıldızlı filmden biraz bahsedelim…

Ünlü magazin dergisi Variety, geçen günlerde ‘Film Yıldızlarının Maaşları’ başlıklı bir haber yayınlamıştı. Tom Cruise 100 milyon doların üzerindeki kazancı ile listenin en başında yer alıyor. Kadın yıldızlarda ise listenin en başında, ‘Barbie’ rolü için 12,5 milyon dolar alan ünlü oyuncu Margot Robbie yer alıyor. Maalesef Hollywood’da kazanç bazında kadın – erkek ayrımı sürüyor fakat Margot Robbie, bu filmde Barbie’nin erkek arkadaşı Ken’i canlandıracak olan ünlü oyuncu Ryan Gosling ile aynı ücreti alıyor.

21 Temmuz 2023 Pazar günü gösterime girecek olan filme daha uzun bir süre olmasına rağmen Barbie, son günlerin en çok konuşulan konularından biri. Projenin tanıtımı için paylaşılan, Ken karakterine hayat verecek olan Ryan Gosling’in karın kaslarını sergilediği fotoğrafın da filmin konuşulmasında payı var. Bu çarpıcı fotoğrafın fonuna Barbie’nin ünlü pembe tonunun hâkim olması da cabası!

Film, ünlü oyuncu Margot Robbie’ye de şimdiden şans getirdi. Ünlü oyuncu Margot Robbie şu anda; The Suicide Squad ve Birds of Prey filmlerinde canlandırmış olduğu Harley Quinn karakterinden bile daha fazla sükse yapmış durumda. Ünlü oyuncu Margot Robbie’nin en çok takip edilen hayran sayfalarından biri; geçen günlerde ‘Come on Barbie, Let’s Go Party!’ (Haydi Barbie, Partiye Gidelim!) şeklinde bir paylaşımda bulunarak, Aqua’nın 1997 çıkışlı ‘Barbie Girl’ şarkısına da gönderme yaptı. Muhtemelen Y kuşağından olup da şarkıyı bilmeyen yoktur.

Yıllarca kusursuz güzellik baskısı yarattığı için eleştiri oklarının hedefi haline gelen Barbie, artık günümüzde farklı vücut tiplerinde, farklı etnik kökenlere sahip veya engelli olan bebekler de üretiyor.

Aslında Proje Yeni Değil!

Barbie’yi daha önce çizgi dizilerde ve animasyon filmlerde izlemiştik, gelecek yıl gösterime girecek film ise kanlı canlı, bol maceralı bir romantik komedi olacağa benziyor. Margot Robbie ve Ryan Gosling’in dışındaki kadro da epey sağlam görünüyor. Will Ferrell, America Ferrera, Ritu Arya, Michael Cera gibi ünlü isimler de hikâyeye ayrı bir renk katacaklar.‘Barbie’nin film projesi aslında 2014 yılında yapım şirketi Sony Pictures’te başladı. Bu süreçte birçok yazar ve yönetmen değişti. Barbie karakteri için iki farklı kadın oyuncunun adı duyuruldu. Önce Amy Schumer’in düşünüldüğü ifade edildi, ardında da 2017 yılında ünlü oyuncu Anne Hathaway’ın ismi geçmeye başladı. Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından, filmin haklarının bir anda yapım şirketi Sony Pictures’ten, bir diğer yapım şirketi olan Warner Bros.’a geçtiği duyuldu. 2019 yılında ise Barbie rolünü ünlü aktris Margot Robbie’nin kaptığı açıklandı. Margot Robbie o dönemde ünlü magazin dergisi Variety’ye yaptığı açıklamada dünyaya pozitiflik katmak ve küçük çocuklara ilham kaynağı olmak için harika bir fırsat yakaladığını düşündüğünü belirtmişti. Robbie, ünlü Vogue dergisine film ile alakalı vermiş olduğu tüyoda ise beklenenden çok farklı, tahmin bile edilemeyen bir film olacağını ifade etti. Bu da filme olan merakı arttırdı.
yaklaşık 8 yıldır planlanan filmin çekimleri nihayet mart ayında İngiltere’de başladı. Margot Robbie’nin Harley Quinn gibi çılgın, ne yapacağı kestirilemeyen bir süper kötüden nasıl Barbie gibi bir prensese dönüşeceğini hep birlikte bekleyip göreceğiz. Öte yandan Harley Quinn hayranlarının çok sevdiği, hatta feminist olarak nitelendirdiği bir repliğini de hatırlatmak istiyoruz: “Benim yalnızca bir oyuncak bebek olduğumu düşünüyorsun. Pembe ve hafif bir oyuncak bebek… İstediğin şekli almasını sağlayabileceğin bir oyuncak bebek… Yanılıyorsun! Bu çok yanlış! Ben tehlikeliyim ve sana ne kadar karanlık olabileceğimi göstereceğim!” Bu sözlerin ışığında varsayabiliriz ki Margot Robbie, belki de bu ironiyi kariyerine yansıtabilmek için Barbie karakterine hayat vermeyi kabul etti.

About iga

Check Also

Ümit Öğretmen Öğrencilerine Dersleri Sevdiriyor

Sansasyonel Haber – Ümit Öğretmen Çocuk Odasında Çektiği Videolarla Öğrencilere Dersleri Sevdirmeyi Amaçlıyor Kayseri’de bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.