Home / Sansasyonel Haber / Sahte Ölüm Belgeleriyle Hesap Çalıyorlar

Sahte Ölüm Belgeleriyle Hesap Çalıyorlar

Sansasyonel Haber – Sahte ölüm belgeleri ile Instagram hesaplarını çalıyorlar! Detaylar, haberin devamında…

Bilgisayar korsanları, sahte ölüm belgeleri düzenleyerek Instagram yönetimine başvurup kullanıcıları vefat etmiş gibi gösteriyor ve söz konusu hesapları çalıyorlar.
Dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulamalarından biri olan Instagram, dolandırıcıların cirit attığı platformların başında geliyor.Son yıllarda dolandırıcılar, akıllara durgunluk veren enteresan yöntemlerle kullanıcıların hesaplarını ele geçirebiliyorlar.

Bilgisayar ortamında sahte ölüm ilanı tertip eden bilgisayar korsanları, sahte nüfus cüzdanı görseli kullanarak Instagram’a yönetimine başvuruyor ve yakını olduğunu iddia ederek hesap sahibinin öldüğünü belirten bir mail atıyorlar.

Ardından Instagram, dolandırıcıların tuzağına düştükten sonra sahibinin öldüğü düşüncesiyle hesabı devrediyor. Bilgisayar korsanları ise çaldıkları hesaplardan kullanıcıları tuzağa düşüren içerikler paylaşıyor veya hesabı geri vermek için hesap sahibinden para talep ediyorlar.

Dolandırıcılar, Instagram yönetimi ile irtibat kurarken, VPN üzerinden kendilerini Almanya’da yaşıyormuş gibi gösteriyorlar.

Bunun sebebi, bahsi geçen sosyal medya platformunun Almanya’dan gelen talepleri daha inandırıcı bulması.

Yine de talepte bulunan dolandırıcıya güvenlik için bir doğrulama kodu gönderiliyor. Dolandırıcılar, doğrulama kodunu almak için sahte isimler ile satın alınmış hat numaraları veriyorlar.

İşte, bu yöntemler sonrası platformun merkezi, sahibinin öldüğü düşünülen hesabı anıtlaştırıyor ya da hesabın şifresini, fark etmeden kötü niyetli bilgisayar korsanlarına teslim edebiliyor.

About iga

Check Also

Ümit Öğretmen Öğrencilerine Dersleri Sevdiriyor

Sansasyonel Haber – Ümit Öğretmen Çocuk Odasında Çektiği Videolarla Öğrencilere Dersleri Sevdirmeyi Amaçlıyor Kayseri’de bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.