Home / Sansasyonel Haber / Civan Canova Toprağa Verildi

Civan Canova Toprağa Verildi

Sansasyonel Haber – Sevenleri ünlü oyuncu, yazar ve ressam Ahmet Civan Canova’yı son yolculuğuna uğurladılar!

Tedavi gördüğü hastanede 20 Ağustos 2022 Cumartesi günü hayatını kaybeden oyuncu, yazar ve ressam Ahmet Civan Canova son yolculuğuna uğurlandı.

Zincirlikuyu Camisi’nde öğle vaktine müteakip kılınan cenaze namazına, usta oyuncunun ailesi, dostları ve sevenleri iştirak ettiler.

Civan Canova’nın ailesi, Türk bayrağına sarılı tabutun başında, taziyeleri kabul ettiler.

Onunla konuşmak için can atardık

Oyuncu Hakan Vanlı, yaptığı açıklamada, Civan Canova’yı en son haziran ayında gördüğünü ifade ederek; Benim yaşamımda çok büyük yeri olan, yer edinmiş bir insandı. O kadar büyülü bir insandı ki sizin tasanızı, sıkıntınızı sünger gibi çeken, sizi rahatlatan biriydi. Hepimiz onunla konuşmak için can atardık, dedi.

Oyuncu Tuna Arman da uzun yıllar devam etmiş olan “Çiçek Taksi” dizisinde birlikte rol aldıklarının altını çizerek; Gerçekten melek gibi bir insanı kaybetmenin üzüntüsü yaşıyoruz. Kendisi çok yönlü bir insandı. Tabiata, hayvana, insana saygı duyan, sevgi dolu bir insandı. Bütün Türk halkına baş sağlığı diliyorum. Çünkü herkesin evine konuk olmuş, sevilen bir sanatçıydı, dedi.

Devlet Tiyatroları Başdramaturgu Canan Kırımsoy ise Civan Canova’nın oyunculuğunun yanı sıra önemli bir tiyatro yazarı olduğuna vurgu yaparak, bazı oyunlarının İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda 5 sezon boyunca oynadığını dile getirdi.

Canan Kırımsoy, Civan Canova’nın yaptığı işlere dikkat çekerek; Böyle bir insanın içimizden çıkmış olması, değerlerimizi taşımış olması Türkiye’nin kazancıdır. Hepimizin başı sağ olsun, dedi.

Civan Canova’nın cenazesi, kılınan namazın ve kendisine edilen duaların ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

About iga

Check Also

Ümit Öğretmen Öğrencilerine Dersleri Sevdiriyor

Sansasyonel Haber – Ümit Öğretmen Çocuk Odasında Çektiği Videolarla Öğrencilere Dersleri Sevdirmeyi Amaçlıyor Kayseri’de bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.