Home / Sansasyonel Haber / New York Eyaletinde Türkiye Tanıtıldı

New York Eyaletinde Türkiye Tanıtıldı

Sansasyonel Haber – New York Eyaletinde İletişim Başkanlığı Tarafından Çok Dilli Olarak Hazırlanan Türkiye İsimli Kitap Tanıtıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından çok dilli olarak hazırlanan “Türkiye” isimli kitabın tanıtımı, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde Birleşmiş Milletler (BM) açılış haftası kapsamında yapıldı.

New York Türkevi’nin girişine kurulan tanıtım standında hafta boyunca sergilenen ve Türkiye’ye ait birbirinden güzel görsellerle zenginleştirilen ansiklopedi niteliğindeki kitap, binada gerçekleştirilen program ve etkinliklere davetli olarak katılan uluslararası pek çok siyasetçi ve diplomat başta olmak üzere seçkin konuklara armağan edildi.

İletişim Başkanlığı Yayınları tarafından, yanında 12 kitaplık setle beraber hazırlanan Türkiye kitabında 3 ana bölüm ve 16 başlıkta, “Ana Hatlarıyla Türkiye, Dünyada Türkiye ve Diğer Kamu Hizmetleri” başlıklı konulara yer verildi.

Girişinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdimine ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Profesör Doktor Fahrettin Altun’un önsözüne yer verilen kitap, “Türkiye” adının uluslararası kullanımının yaygınlaşmasına da katkı sağlanması amacıyla Birleşmiş Milletler açılış haftası boyunca Erdoğan’ın görüştüğü liderlerin tümüne ve heyet üyelerine de takdim edildi.

Yerli ve yabancı misafirlerin Türkiye hakkında tüm bilgileri ayrıntılı şekilde öğrenebilmesi için Türkçe ve İngilizce iki set halinde hazırlanan külliyatta yer alan Gayri Askeri Statüdeki Adalar isimli kitaba ayrıca, ülkenin dış politikasının en önemli konuları arasında bulunmasından dolayı Yunanca ve Fransızca tercümeler de ilave edildi.

Kitap setinde yer alan Türkiye’nin Afrika’ya Dost Eli isimli çalışmada ise Türk milletinin Afrika halklarına ulaştırdığı insani yardımlardan söz edilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye – Afrika arasındaki iş birliğinin geldiği nokta ve taşıdığı büyük potansiyel ortaya konuldu.

İletişim Başkanlığının hem içerik hem görsel anlamda titiz bir çalışma ile hazırladığı sette, Türkiye’nin Terörle Mücadelesi, İnsani Diplomasi, Türkiye’nin Doğu Akdeniz Stratejisi, Güvenli Liman Türkiye’nin Dünya’ya Çağrısı gibi, ülkenin uluslararası gündemi ve vizyonuna yönelik kitaplar yer alıyor.

About iga

Check Also

Ümit Öğretmen Öğrencilerine Dersleri Sevdiriyor

Sansasyonel Haber – Ümit Öğretmen Çocuk Odasında Çektiği Videolarla Öğrencilere Dersleri Sevdirmeyi Amaçlıyor Kayseri’de bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.