Home / Sansasyonel Haber / Ümit Öğretmen Öğrencilerine Dersleri Sevdiriyor

Ümit Öğretmen Öğrencilerine Dersleri Sevdiriyor

Sansasyonel Haber – Ümit Öğretmen Çocuk Odasında Çektiği Videolarla Öğrencilere Dersleri Sevdirmeyi Amaçlıyor

Kayseri’de bir ilkokulda öğretmenlik yapan Ümit Gezer, 4 yaşındaki kızının odasını stüdyoya çevirerek çektiği videolarla öğrencilere dersleri eğlendirerek öğretmeyi amaçlıyor.

Durak Havva Demir İlkokulu’nda görevli 18 yıllık öğretmen Ümit Gezer, hem sınıfta hem de internetteki video izleme sitesi üzerinden öğrencilere okul derslerini eğlenceli şekilde anlatıyor.

Derste işlediği konuları sınıfta oyunlarla pekiştiren Ümit Gezer, hazırladığı videolarla sınıfının dışındaki öğrencilere de ulaşıyor.

Ümit Gezer, Kovid-19 döneminde yüz yüze eğitime ara verildiği süreçte pek çok meslektaşı gibi öğrencilerine uzaktan eğitim vermeye başladığını, sosyal mesajlaşma programlarından veli grubu oluşturarak kısa videolarla derslere devam ettiğini söyledi.

Daha sonra yalnızca kendi öğrencilerine değil, yüz binlerce öğrenciye ulaşmak istediğini anlatan Gezer, bir video sitesinde eğitim kanalı açtığını ve videolar hazırladığını dile getirdi.

Eğitici, eğlendirici videolar sunabilmek için çocuk odasında mini bir stüdyo kurduğunu belirten Ümit Gezer:

Bunun için gerekli ekipmanlara sahiptim. Stüdyo ekipmanlarını kendi imkanlarımla temin etmeye gayret gösterdim. Bunun için şık seti, mikrofon takımı ve yeşil perde aldım. Yeşil perde video çekimlerinde daha güzel bir görüntü sağlamaya yarıyor. Kullandığım video programı sayesinde yeşil perdenin bulunduğu arka planı değiştirebiliyorum. Telefonumun kamerasını yerleştirebileceğim üç ayak edindim. Profesyonel bir kameraya gerek olmadı. Bir telefon sayesinde bunları yapabiliyorum. Videolarda gördüğünüz mekan, yaklaşık 10 metrekarelik bir çocuk odası. Bir videonun çekimi, yaklaşık 2 saatimi alıyor. Biraz yorucu oluyor ama çocuklara izlettikten sonra büyük bir mutluluk yaşıyorum, dedi.

Çocukların Gönlüne Hitap Etmek İstiyorum

2 seneden bu yana düzenli olarak eğitici videolar çektiğini ifade eden Gezer, bugüne kadar 180 ders videosu hazırladığını belirtti.

Ömrü yettiği sürece daha çok video çekeceğini vurgulayan Gezer, şöyle konuştu:

Çocuklar için, aileler için güzel bir eğitim hizmeti olacağını umuyorum. Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Fen Bilimleri, hatta kendi alanım olmamasına rağmen İngilizce videoları da mevcut. Çektiğim videoları ses, görüntü, efekt ve müzikle süslüyorum. Videoların içerisinde eğlendirici içerikler yer alıyor. Şu an ikinci, üçüncü, dördüncü sınıf videoları çekiyorum ve nasip olursa önümüzdeki yıl birinci sınıf videoları da çekmeye başlayacağım. Umuyorum daha çok öğrenci izler, çocukların daha eğitimli bir şekilde yetişmesine katkı sağlayabilirim. Türkiye’de pek çok çocuğun gönlüne hitap edebilen bir insan, bir eğitimci olmayı hayal ediyorum. Hayattaki tek gayem bu! Bir gün nereye gidersem gideyim, Ümit öğretmenim senin çektiğin videoyu izledim, çok yararlı oldu, diyebilmeleri benim için o hayalin gerçekleşmesi anlamına geliyor.

Çektiği videoların arka planında Türkiye’nin şehirlerine ve güzelliklerine de yer verdiğini anlatan Gezer, hem çocukların buraları tanımasını amaçladığını hem de tanıttığı şehirden videoyu izleyen çocukları sevindirmek istediğini kaydetti.

Sınıfta ders işlerken de öğrencileri eğlendirmeye önem verdiğini ifade eden Ümit Gezer, Çocukların eğlenerek, oynayarak öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu benim eğitim felsefem, tıpkı birçok eğitimcide olduğu gibi. Çünkü oynayan çocuğun zekası daha fazla gelişir. Ben, buna inanan bir öğretmenim. Sınıf içinde, okul içinde ve dışında da çocuklarla çok farklı sosyal aktiviteler yapıyoruz ve oyunlar oynuyoruz. Bunlar gelişigüzel oyunlar değil, bir konuyu öğrendikten sonra o konuyu tekrar edici ve pekiştirici nitelikte oyunlar oluyor, diye konuştu.

About iga

Check Also

Marvelin Efsane Karakteri Geri Dönüyor

Sansasyonel Haber – Hugh Jackman, yeni çıkacak olan Deadpool 3 filminde bir kez daha Wolverine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.