Home / Sansasyonel Haber / Erdoğan ile Miçotakis Arasında Kavga

Erdoğan ile Miçotakis Arasında Kavga

Sansasyonel Haber – Akşam yemeğinde Recep Tayyip Erdoğan ile Miçotakis arasında yaşanan kavganın detayları sızdı!

Geçtiğimiz günlerde Prag’da gerçekleşen Avrupa Siyasi Topluluğu zirvesinde gerçekleşen akşam yemeği sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis arasında büyük bir tartışma yaşandığı ifade edilmişti. Olayın perde arkasını ilk kez servis eden Amerika Birleşik Devletleri basını, Erdoğan’ın Miçotakis’in konuşması sırasında sözünü keserek bir anda bağırdığını ve tüm bunlar yaşanırken odanın buz kestiğini yazdı.

Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan gerginlik, bir süredir karşılıklı açıklamalarla tırmanırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis’in geçtiğimiz haftalarda Prag’da düzenlenen Avrupa Siyasi Topluluğu’nun zirvesinde yaşadıkları gerginlik gündem olmuştu.

İki lider arasında akşam yemeği esnasında yaşanan gerginliğinin detaylarına yer verilen New York Times’teki habere göre, Avrupa Siyasi Topluluğu’nun ilk zirvesinde tansiyon yükseldi. Bütün liderlerin katıldığı akşam yemeğinde Erdoğan ile Miçotakis arasında yaşanan ağız dalaşının detayları, odada bulunanlar tarafından aktarıldı. Gazeteye konuşan Avrupalı bir diplomat ve orada bulunan iki üst düzey Avrupalı yetkili, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Miçotakis’in konuşması sırasında sözünü keserek bağırdığını öne sürdü. Öfkelenen Erdoğan odadan çıkmadan önce Miçotakis’i Doğu Ege’deki anlaşmazlıkları çözme konusunda samimiyetsizlikle suçladı ve Avrupa Birliği üyelerine dönerek, Yunanistan ve Kıbrıs’ın yanında yer aldığı için sinirlendi.

Avrupalı bir diplomata ve orada bulunan iki üst düzey Avrupalı yetkiliye göre, Erdoğan odadan çıkmadan önce Miçotakis’i Doğu Ege’deki anlaşmazlıkları çözme konusundaki samimiyetsizliği, Avrupa Birliği üyelerini ise Yunanistan ve Kıbrıs’ın yanında yer almasıyla suçladı. Kaynakların aktardığına göre, tüm bunlar yaşanırken, oda bir anda adeta buz kesti. Alınan bilgiye göre orada bulunan ve farklı ülkelerden gelen üst düzey isimler şaşkınlık içerisinde yemek yemeğe devam etti, bazılarının sinirli olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaşananlarla ilgili kendisine soru yöneltildiğinde Protokol kurallarını bilmeyen bir adam. Kimden, nasıl izin aldığını ben bilmiyorum, bana laf yetiştirmeye kalktı. Ben ona cevap verir miyim, şeklinde konuştu.

 

About iga

Check Also

Marvelin Efsane Karakteri Geri Dönüyor

Sansasyonel Haber – Hugh Jackman, yeni çıkacak olan Deadpool 3 filminde bir kez daha Wolverine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.