Home / Sansasyonel Haber / Milyonlarca Kullanıcısı Olan WhatsApp Çöktü

Milyonlarca Kullanıcısı Olan WhatsApp Çöktü

Sansasyonel Haber – Milyonlarca kullanıcısı olan mesajlaşma uygulaması çöktü! Şirketten yaşanan sorunla alakalı açıklama geldi!

Popüler mesajlaşma ve arama uygulaması WhatsApp, sabah 10.00 itibarıyla çöktü. Bazı kullanıcılar mesajların iletilemediğini ve “tek tik” olarak kaldığını söyledi. Bazı kullanıcılar ise mesajların iletildiğini ama cevap verilemediğini ifade ederken, olay kısa sürede Twitter gündemine oturdu. WhatsApp’ta yaşanan problemin ardından hem uygulamanın bağlı olduğu şirketten hem de Ulaştırma Bakanlığı’ndan peş peşe açıklama geldi. Saat 10.00 sıralarında başlayan problem, Meta’nın açıklamasından kısa bir süre sonra saat 11.40’tan itibaren düzeldi.

Facebook, Instagram ve Messenger gibi platformları bünyesinde barındıran Meta’ya ait mesajlaşma ve arama uygulaması WhatsApp, bugün saat 10.00’da çöktü.

Sosyal medya kullanıcıları WhatsApp’ın çöktüğünü Twitter üzerinden duyururken, şirketten henüz resmi bir açıklama gelmedi. Kullanıcılar gönderilen mesajların tek tik olarak kaldığını fakat buna rağmen bazı mesajların karşı tarafa gittiğini aktardı.

Öte yandan WhatsApp’ın masaüstü bilgisayarlarda da kullanılan WhatsApp Web özelliğine de erişilemediği bildirildi. Yaşanan bağlantı problemi nedeniyle WhatsApp Web uygulamasına giren kullanıcılar Tekrar deneniyor. Şimdi tekrar dene, gibi ifadelerle karşılaştı.

Bazı kullanıcılar ise sosyal medyada benzer problemin, uygulamanın web kısmında da devam ettiğini belirterek tek tık sorununun devam ettiği yönünde paylaşımlarda bulundu.

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal haberleşme uygulamaları arasında yer alan WhatsApp’ta meydana gelen sorun, kısa süre içerisinde büyük yankı uyandırdı. WhatsApp’ta yaşanan sorun hakkında Ulaştırma Bakanlığı ve WhatsApp’ın bağlı olduğu şirket olan Meta’dan art arda açıklamalar geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, WhatsApp servislerinde global kaynaklı kesinti yaşandığını ve Türkiye’deki kullanıcıların bundan kısmen etkilendiğini ifade etti. Bakan Yardımcısı Fatih Sayan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada WhatsApp servislerinde global kaynaklı kesinti yaşanmakta olup ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir, şeklinde konuştu.

Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan açıklamasında ayrıca, Küresel ölçekte kendi alanlarında adeta fiili tekel oluşturan dijital hizmet sağlayıcılar ve OTT’lerin hizmet sürekliliği açısından hesap sorulamaz olması söz konusu olamaz. Fiilen gündelik yaşamın bir parçası haline gelen dijital hizmet sağlayıcıların topluma ve egemen devletlere karşı sorumlulukları olduğu yadsınamaz, ifadelerine de yer verdi.

WhatsApp’ın bağlı olduğu Meta Şirketi’nden de konuyla alakalı açıklama geldi. Meta yaptığı açıklamada, mesaj gönderme konusunda yaşanan problemlerin farkında olduklarını, WhatsApp’ı herkes için mümkün olduğunca hızlıca çözmek ve sistemi geri getirmek üzere çalıştıklarını belirtti.

Meta tarafından yapılan “problemlerin farkındayız” açıklamasının ardından çalışmalar sonuç verdi. WhatsApp’taki mesaj problemi saat 11.40’tan itibaren kademeli bir şekilde düzelmeye başladı.

 

About iga

Check Also

Marvelin Efsane Karakteri Geri Dönüyor

Sansasyonel Haber – Hugh Jackman, yeni çıkacak olan Deadpool 3 filminde bir kez daha Wolverine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.